1mm, 3x4x50, Z2 Solid carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
SKU
ALS010030050DLC


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€12.10 €10.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
1mm, 3x4x50, Z2 Solid carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
1mm, 3x4x50, Z2 Solid carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden1mm, 3x4x50, Z2 Solid carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
1mm, 3x4x50, Z2 Solid carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden| SKU | ALS010030050DLC |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Alucabond, Plastic, HPL |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |





Log In