1mm 3x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
SKU
AL-3E-D1.0-YK30F

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€11.94 €9.87
Vilnius Stock 1 day
3 qty
1mm 3x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
1mm 3x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC1mm 3x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
1mm 3x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC| SKU | AL-3E-D1.0-YK30F |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In