1mm, 3x4x50, Z-2, carbide, end mill , YG1, G9F41010N
SKU
G9F41010N

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€12.69 €10.49
Vilnius Stock 1 day
2 qty
YG Europe stock 3d
220 qty
Only 2 left
1mm, 3x4x50, Z-2, carbide, end mill , YG1, G9F41010N
1 x 3 x 4 x 50, Z2, carbide, end mill, YG1, G9F41010N1mm, 3x4x50, Z-2, carbide, end mill , YG1, G9F41010N
1 x 3 x 4 x 50, Z2, carbide, end mill, YG1, G9F41010N| SKU | G9F41010N |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Is on Sale | No |





Log In