1mm, 3 x 4 x 39, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0100
SKU
5210100
€37.79 €31.23
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
1mm, 3 x 4 x 39, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0100
1mm, 3 x 4 x 39, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 01001mm, 3 x 4 x 39, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0100
1mm, 3 x 4 x 39, Z1 DownCut milling cutter for plastics, Carbiden, 521 0100| SKU | 5210100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth | 4 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 39 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In