1mm, 3x4x30, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0100 LT30
SKU
5310100-LT30
€39.23 €32.42
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
1mm, 3x4x30, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0100 LT30
1mm, 3x4x30, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0100 LT301mm, 3x4x30, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0100 LT30
1mm, 3x4x30, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0100 LT30| SKU | 5310100-LT30 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth | 4 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 30 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In