1mm, 3/12x4x50, Z2 Mill carbide for stainless steel, TISIN coating
SKU
MCP201012


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€19.36 €16.00
Vilnius Stock 1 day
3 qty
1mm, 3/12x4x50, Z2 Mill carbide for stainless steel, TISIN coating
1mm, 3/12x4x50, Z2 Mill carbide for stainless steel, TISIN coating1mm, 3/12x4x50, Z2 Mill carbide for stainless steel, TISIN coating
1mm, 3/12x4x50, Z2 Mill carbide for stainless steel, TISIN coating| SKU | MCP201012 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Stainless Steel |
| Couting | TISIN |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth | 12 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In