19mm, 58x16x189, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101900
SKU
K21B101900
€76.73 €63.41
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
20 qty
19mm, 58x16x189, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101900
19mm, 58x16x189, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B10190019mm, 58x16x189, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101900
19mm, 58x16x189, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101900| SKU | K21B101900 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 19.00 |
| Flute Length | 58 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 189 mm |
| Fluts | 8 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In