18mm, 56x14x182, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101800
SKU
K21B101800
€70.54 €58.30
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
19 qty
18mm, 56x14x182, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101800
18mm, 56x14x182, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B10180018mm, 56x14x182, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101800
18mm, 56x14x182, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101800| SKU | K21B101800 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 18.00 |
| Flute Length | 56 mm |
| Tool Shank | 14 mm |
| Total Length | 182 mm |
| Fluts | 8 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In