17mm, 54x14x175, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101700
SKU
K21B101700
€69.60 €57.52
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
13 qty
17mm, 54x14x175, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101700
17mm, 54x14x175, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B10170017mm, 54x14x175, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101700
17mm, 54x14x175, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101700| SKU | K21B101700 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 17.00 |
| Flute Length | 54 mm |
| Tool Shank | 14 mm |
| Total Length | 175 mm |
| Fluts | 8 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In