16mm, Diamond router bit 45x16x105, Z1+1, ITA
SKU
DTA.16.045.16.0SR
€84.63 €69.94
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
16mm, Diamond router bit 45x16x105, Z1+1, ITA
16mm, Diamond router bit 45x16x105, Z1+1, ITA16mm, Diamond router bit 45x16x105, Z1+1, ITA
16mm, Diamond router bit 45x16x105, Z1+1, ITA| SKU | DTA.16.045.16.0SR |
|---|---|
| Maniufacture | ITA |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 16.00 |
| Flute Length | 45 mm |
| Cut Depth | 45 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 105 mm |
| Fluts | 1+1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |






Log In