16mm Diamond router bit 36x16x95, Z1+1, ITA
SKU
NTA.16.036.16.0SR
€84.70 €70.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
16mm Diamond router bit 36x16x95, Z1+1, ITA
16mm Diamond router bit 36x16x95, Z1+1, ITA16mm Diamond router bit 36x16x95, Z1+1, ITA
16mm Diamond router bit 36x16x95, Z1+1, ITA| SKU | NTA.16.036.16.0SR |
|---|---|
| Maniufacture | ITA |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 16.00 |
| Flute Length | 36 mm |
| Cut Depth | 36 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 95 mm |
| Fluts | 1+1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |






Log In