16mm, Diamond router bit 25x16x86, Z2+2, ITA
SKU
DTN.16.025.16.0SR
€120.70 €99.75
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
16mm, Diamond router bit 25x16x86, Z2+2, ITA
16mm, Diamond router bit 25x16x86, Z2+2, ITA16mm, Diamond router bit 25x16x86, Z2+2, ITA
16mm, Diamond router bit 25x16x86, Z2+2, ITA| SKU | DTN.16.025.16.0SR |
|---|---|
| Maniufacture | ITA |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 16.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth Max | 25 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 86 mm |
| Fluts | 2+2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In