16mm, 52x14x170, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101600
SKU
K21B101600
€57.25 €47.31
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
109 qty
16mm, 52x14x170, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101600
16mm, 52x14x170, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B10160016mm, 52x14x170, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101600
16mm, 52x14x170, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B101600| SKU | K21B101600 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 16.00 |
| Flute Length | 52 mm |
| Tool Shank | 14 mm |
| Total Length | 170 mm |
| Fluts | 8 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In