16mm, 35x16x115, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320160
SKU
D2320160


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€38.07 €31.46
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
4 qty
Only 1 left
16mm, 35x16x115, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320160
16mm, 35x16x115, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D232016016mm, 35x16x115, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320160
16mm, 35x16x115, 142°, YG1, NC Spotting drill, long, HSSCo8, D2320160| SKU | D2320160 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | 142 degrees |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 16.00 |
| Depth | 3 x D |
| Tool Shank | 16 mm |
| Flute Length | 35 mm |
| Total Length | 115 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | HSSCo |
| Is on Sale | No |





Log In