16mm, 32x16x92, Z3, EHC573160, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC573160

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€32.96 €27.24
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
16 qty
Only 1 left
16mm, 32x16x92, Z3, EHC573160, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
16mm, 32x16x92, Z3, EHC573160, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga16mm, 32x16x92, Z3, EHC573160, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
16mm, 32x16x92, Z3, EHC573160, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC573160 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 16.00 |
| Flute Length | 32 mm |
| Cut Depth | 32 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 92 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In