150°, 32mm, Milling cutter,carbide V-shaped, DJTOL
SKU
N2V1232150


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€22.39 €18.50
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
150°, 32mm, Milling cutter,carbide V-shaped, DJTOL
150°, 32mm, Milling cutter,carbide V-shaped, DJTOL150°, 32mm, Milling cutter,carbide V-shaped, DJTOL
150°, 32mm, Milling cutter,carbide V-shaped, DJTOL| SKU | N2V1232150 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | DJTOL |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Degree | 150 degrees |
| Sharpen | 150 degrees |
| Diameter | 32.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 12.70 mm. 1/2 In |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth Max | 7 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 48 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In