150° 22mm Milling cutter V-shaped, Carbiden
SKU
VT22-150-8


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€15.00 €12.40
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 1 left
150° 22mm Milling cutter V-shaped, Carbiden
150° 22mm Milling cutter V-shaped, Carbiden150° 22mm Milling cutter V-shaped, Carbiden
150° 22mm Milling cutter V-shaped, Carbiden| SKU | VT22-150-8 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 150 degrees |
| Sharpen | 150 degrees |
| Diameter | 22.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 40 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In