14mm, NC Spot Drill 90°, SB16-CT-15 NC, 99616-14
SKU
99616-14

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€95.59 €79.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
14mm, NC Spot Drill 90°, SB16-CT-15 NC, 99616-14
14mm, NC Spot Drill 90°, SB16-CT-15 NC, 99616-1414mm, NC Spot Drill 90°, SB16-CT-15 NC, 99616-14
14mm, NC Spot Drill 90°, SB16-CT-15 NC, 99616-14| SKU | 99616-14 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | Nine9 |
| Diameter | 14.00 |
| Holder Standard | 16mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Flute Length | 5 mm |
| Geometry | N9MT11T3 |
| Total Length | 100 mm |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron, Stainless Steel, Aluminum, Copper, Brass |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |






Log In