14mm, I-40/105, S-14, L-170, Z-3, End mill, V502.140.040.170
SKU
V502.140.040.170
€119.55 €98.80
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
14mm, I-40/105, S-14, L-170, Z-3, End mill, V502.140.040.170
14mm, I-40/105, S-14, L-170, Z-3, End mill, V502.140.040.17014mm, I-40/105, S-14, L-170, Z-3, End mill, V502.140.040.170
14mm, I-40/105, S-14, L-170, Z-3, End mill, V502.140.040.170| SKU | V502.140.040.170 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 14 mm |
| Total Length | 170 mm |
| Fluts | 3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In