14mm, Drill WCMX03, for inserts, WC2D type, Carbiden, C25-D14-28A-WC2D
SKU
C25-D14-28A-WC2D


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€65.34 €54.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
14mm, Drill WCMX03, for inserts, WC2D type, Carbiden, C25-D14-28A-WC2D
14mm, Drill WCMX03, for inserts, WC2D type, Carbiden, C25-D14-28A-WC2D14mm, Drill WCMX03, for inserts, WC2D type, Carbiden, C25-D14-28A-WC2D
14mm, Drill WCMX03, for inserts, WC2D type, Carbiden, C25-D14-28A-WC2D| SKU | C25-D14-28A-WC2D |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 14.00 |
| Depth | 2 x D |
| Flute Length | 28 mm |
| Tool Shank | 25 mm |
| Total Length | 107 mm |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Neutral |
| Tool body Material | HSS |
| Insert Code | WCMT0302 |
| Geometry | WCMT030208 |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |





Log In