14mm 40x14x100 Mill carbide with diamond pattern, Carbiden
SKU
XN.140.040.100
€130.92 €108.20
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
14mm 40x14x100 Mill carbide with diamond pattern, Carbiden
14mm 40x14x100 Mill carbide with diamond pattern, Carbiden14mm 40x14x100 Mill carbide with diamond pattern, Carbiden
14mm 40x14x100 Mill carbide with diamond pattern, Carbiden| SKU | XN.140.040.100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Carbon Fiber |
| Application | HPL, CFRP, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth | 40 mm |
| Tool Shank | 14 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | MULTIFLUTS |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In