14mm, 26 x 12w x 83, Z4, ESH595140, end mill for steel SUPER HSS-PM
SKU
ESH595140

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€22.71 €18.77
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
38 qty
Only 1 left
14mm, 26 x 12w x 83, Z4, ESH595140, end mill for steel SUPER HSS-PM
14mm, 26 x 12w x 83, Z4, ESH595140, end mill for steel SUPER HSS-PM14mm, 26 x 12w x 83, Z4, ESH595140, end mill for steel SUPER HSS-PM
14mm, 26 x 12w x 83, Z4, ESH595140, end mill for steel SUPER HSS-PM| SKU | ESH595140 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In