14mm, 26 x 12 x 83, Z4, End mill HSS-PM, JET-POWER, YG, EE515140
SKU
EE515140
€57.74 €47.72
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
14mm, 26 x 12 x 83, Z4, End mill HSS-PM, JET-POWER, YG, EE515140
14mm, 26 x 12 x 83, Z4, End mill HSS-PM, JET-POWER, YG, EE51514014mm, 26 x 12 x 83, Z4, End mill HSS-PM, JET-POWER, YG, EE515140
14mm, 26 x 12 x 83, Z4, End mill HSS-PM, JET-POWER, YG1, EE515140| SKU | EE515140 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Stainless Steel, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In