14mm, 26 x 12 x 83, Z-2, end mill DIN844, HSS-PM, TiAlN TANK-POWER, YG, GAA29140
SKU
GAA29140
€62.34 €51.52
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
5 qty
14mm, 26 x 12 x 83, Z-2, end mill DIN844, HSS-PM, TiAlN TANK-POWER, YG, GAA29140
14mm, 26 x 12 x 83, Z-2, end mill DIN844, HSS-PM, TiAlN TANK-POWER, YG, GAA2914014mm, 26 x 12 x 83, Z-2, end mill DIN844, HSS-PM, TiAlN TANK-POWER, YG, GAA29140
14mm, 26 x 12 x 83, Z-2, end mill DIN844, HSS-PM, TiAlN TANK-POWER, YG1, GAA29140| SKU | GAA29140 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Plastic, Exotic Materials, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In