14x26x12x83mm, Z4, end mill for steel HSSCo8%, DIN844, YG1, E2753140
SKU
E2753140
€49.14 €40.61
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
44 qty
14x26x12x83mm, Z4, end mill for steel HSSCo8%, DIN844, YG1, E2753140
14x26x12x83mm, Z4, end mill for steel HSSCo8%, DIN844, YG1, E275314014x26x12x83mm, Z4, end mill for steel HSSCo8%, DIN844, YG1, E2753140
14x26x12x83mm, Z4, end mill for steel HSSCo8%, DIN844, YG1, E2753140| SKU | E2753140 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSSCo |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In