14 x 26 x 12 x 83mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464140
SKU
E2464140
€35.65 €29.46
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
23 qty
14 x 26 x 12 x 83mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464140
14 x 26 x 12 x 83mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E246414014 x 26 x 12 x 83mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464140
14 x 26 x 12 x 83mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464140| SKU | E2464140 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Aluminium |
| Application | Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 14.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In