135 degree, D-18mm, D1-2mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.135.R
SKU
U180.135.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

ALUCA
€52.64 €43.50
Vilnius Stock 1 day
3 qty
135 degree, D-18mm, D1-2mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.135.R
135 degree, D-18mm, D1-2mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.135.R135 degree, D-18mm, D1-2mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.135.R
135 degree, D-18mm, D1-2mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.135.R| SKU | U180.135.R |
|---|---|
| For Material | Aluminum Composite |
| Maniufacture | KLEIN |
| Application | Aluminum, Alucabond, Plastic |
| Degree | 135 degrees |
| Sharpen | 135 degrees |
| Diameter | 18.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 3.1 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 60 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In