12x2/18x12x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
SKU
TSA120020
€62.92 €52.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d. Please contact before ordering.
12x2/18x12x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
12x2/18x12x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden12x2/18x12x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
12x2/18x12x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden| SKU | TSA120020 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 2 mm |
| Cut Depth Max | 18 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In