12mm x B-20 x S-8 x L-48, Z-2, Sistemiklein, HC101, milling cutter
SKU
HC101.120.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€18.63 €15.40
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
12mm x B-20 x S-8 x L-48, Z-2, Sistemiklein, HC101, milling cutter
12mm x B-20 x S-8 x L-48, Z-2, Sistemiklein, HC101, milling cutter12mm x B-20 x S-8 x L-48, Z-2, Sistemiklein, HC101, milling cutter
12mm x B-20 x S-8 x L-48, Z-2, Sistemiklein, HC101, milling cutter| SKU | HC101.120.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 20 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 48 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In