12mm x 32 x 12 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D12.0
SKU
AL-3E-D12.0-YK30F

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€60.58 €50.07
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
12mm x 32 x 12 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D12.0
12mm x 32 x 12 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D12.012mm x 32 x 12 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D12.0
12mm x 32 x 12 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D12.0| SKU | AL-3E-D12.0-YK30F |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 32 mm |
| Cut Depth | 32 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In