12mm, PCD, diamond cutter for nestin, Z3+3, HDM, FPD2041008
SKU
FPD2041008
€290.40 €240.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
12mm, PCD, diamond cutter for nestin, Z3+3, HDM, FPD2041008
12mm, PCD, diamond cutter for nestin, Z3+3, HDM, FPD204100812mm, PCD, diamond cutter for nestin, Z3+3, HDM, FPD2041008
12mm, PCD, diamond cutter for nestin, Z3+3, HDM, FPD2041008| SKU | FPD2041008 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | 40 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 3+3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In