12mm, L-70, S-10, Left Hand Carbide Drill Bit, 2 Cutting
SKU
A107L-120
€20.87 €17.25
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
12mm, L-70, S-10, Left Hand Carbide Drill Bit, 2 Cutting
12mm, L-70, S-10, Left Hand Carbide Drill Bit, 2 Cutting12mm, L-70, S-10, Left Hand Carbide Drill Bit, 2 Cutting
12mm, L-70, S-10, Left Hand Carbide Drill Bit, 2 Cutting| SKU | A107L-120 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Tool Shank | 10 mm |
| Flute Length | 45 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In