12mm 52x12x100, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
SKU
V201.120.052.100


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€63.65 €52.60
Vilnius Stock 1 day
4 qty
12mm 52x12x100, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
12mm 52x12x100, Z2, Carbide end mill for clean wood milling12mm 52x12x100, Z2, Carbide end mill for clean wood milling
12mm 52x12x100, Z2, Carbide end mill for clean wood milling| SKU | V201.120.052.100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 52 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In