12mm, 45x12x100, Z2+2, Compression carbide milling cutter
SKU
V802.120.045.100
€89.78 €74.20
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
12mm, 45x12x100, Z2+2, Compression carbide milling cutter
12mm, 45x12x100, Z2+2, Compression carbide milling cutter12mm, 45x12x100, Z2+2, Compression carbide milling cutter
12mm, 45x12x100, Z2+2, Compression carbide milling cutter| SKU | V802.120.045.100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Playwood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 45 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 2+2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In