12mm, 43 x 12 x 93, Z5+1, Diamond end mill, CARBIDEN
SKU
EC3E-1243R
€94.38 €78.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
12mm, 43 x 12 x 93, Z5+1, Diamond end mill, CARBIDEN
12mm, 43 x 12 x 93, Z5+1, Diamond end mill, CARBIDEN12mm, 43 x 12 x 93, Z5+1, Diamond end mill, CARBIDEN
12mm, 43 x 12 x 93, Z5+1, Diamond end mill, CARBIDEN| SKU | EC3E-1243R |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | HPL, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 43 mm |
| Cut Depth Max | 43 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 93 mm |
| Fluts | 5 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Through milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In