12mm, 42x12x90, Z3+3, Carbide milling cutter, with coating
SKU
V803.120.042.090XB
€126.81 €104.80
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
12mm, 42x12x90, Z3+3, Carbide milling cutter, with coating
12mm, 42x12x90, Z3+3, Carbide milling cutter, with coating12mm, 42x12x90, Z3+3, Carbide milling cutter, with coating
12mm, 42x12x90, Z3+3, Carbide milling cutter, with coating| SKU | V803.120.042.090XB |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Playwood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | DLC Black |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 42 mm |
| Cut Depth Max | 42 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 90 mm |
| Fluts | 3+3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Through milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In