12mm, 30x12x102, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307120
SKU
D2307120


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€21.70 €17.93
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
410 qty
Only 1 left
12mm, 30x12x102, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307120
12mm, 30x12x102, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D230712012mm, 30x12x102, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307120
12mm, 30x12x102, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307120| SKU | D2307120 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | 120 degrees |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Depth | 3 x D |
| Tool Shank | 12 mm |
| Flute Length | 30 mm |
| Total Length | 102 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | HSSCo |
| Is on Sale | No |





Log In