12mm, 26x12x83, Z3, EHC573120, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC573120
€24.41 €20.17
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
12mm, 26x12x83, Z3, EHC573120, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
12mm, 26x12x83, Z3, EHC573120, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga12mm, 26x12x83, Z3, EHC573120, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
12mm, 26x12x83, Z3, EHC573120, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC573120 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 26 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |






Log In