12mm, 21x12x70, Z3+3-8, Mill diamond for nesting
SKU
FPD2058002
€200.86 €166.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
12mm, 21x12x70, Z3+3-8, Mill diamond for nesting
12mm, 21x12x70, Z3+3-8, Mill diamond for nesting12mm, 21x12x70, Z3+3-8, Mill diamond for nesting
12mm, 21x12x70, Z3+3-8, Mill diamond for nesting| SKU | FPD2058002 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 21 mm |
| Cut Depth | 21 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 3+3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In