12mm, 15/28x12x75, Z2, Diamond cutter, EC2H-1215
SKU
EC2H-1215
€182.42 €150.76
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
12mm, 15/28x12x75, Z2, Diamond cutter, EC2H-1215
12mm, 15/28x12x75, Z2, Diamond cutter, EC2H-121512mm, 15/28x12x75, Z2, Diamond cutter, EC2H-1215
12mm, 15/28x12x75, Z2, Diamond cutter, EC2H-1215| SKU | EC2H-1215 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Alucabond, Plastic, HPL, CFRP, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | 28 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In