12mm, 12x90, Carbide centering drill 90°, SD-D12-90
SKU
SD-D12-90


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€45.98 €38.00
Vilnius Stock 1 day
4 qty
12mm, 12x90, Carbide centering drill 90°, SD-D12-90
12mm, 12x90, Carbide centering drill 90°, SD-D12-9012mm, 12x90, Carbide centering drill 90°, SD-D12-90
12mm, 12x90, Carbide centering drill 90°, SD-D12-90| SKU | SD-D12-90 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum |
| Sharpen | 90 degrees |
| Couting | Tixco |
| Diameter | 12.00 |
| Depth | 2xD |
| Tool Shank | 12 mm |
| Flute Length | 24 mm |
| Total Length | 90 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In