120° 32mm, Milling cutter V-shaped, wood, Carbiden, VT32-120-8
SKU
VT32-120-8
€19.36 €16.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
120° 32mm, Milling cutter V-shaped, wood, Carbiden, VT32-120-8
120° 32mm, Milling cutter V-shaped, wood, Carbiden, VT32-120-8120° 32mm, Milling cutter V-shaped, wood, Carbiden, VT32-120-8
120° 32mm, Milling cutter V-shaped, wood, Carbiden, VT32-120-8| SKU | VT32-120-8 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 120 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 32.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 27 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 47 mm |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In