12 x 12 x 26(36) x 83mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40120
SKU
E5E40120
€142.31 €117.61
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
20 qty
12 x 12 x 26(36) x 83mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40120
12 x 12 x 26(36) x 83mm, Z3, End mill for aluminum, E5E4012012 x 12 x 26(36) x 83mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40120
12 x 12 x 26(36) x 83mm, Z3, End mill for aluminum, E5E40120| SKU | E5E40120 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 26 mm |
| Cut Depth Max | 36 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 83 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Rough |
| Series | E5E39 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In