12/90°x24x12x60, Z4, Carbide Chamfering cutter
SKU
UDCS12090


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€76.23 €63.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
12/90°x24x12x60, Z4, Carbide Chamfering cutter
12/90°x24x12x60, Z4, Carbide Chamfering cutter12/90°x24x12x60, Z4, Carbide Chamfering cutter
12/90°x24x12x60, Z4, Carbide Chamfering cutter| SKU | UDCS12090 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Iron, Stainless Steel, Aluminum |
| Couting | CrAlTiSIN |
| Diameter | 12.00 |
| Flute Length | 24 mm |
| Cut Depth | 23 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In