12.7mm, 70x19x136, Wood drill bit for square hole, CARBIDEN
SKU
SDB127


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€12.10 €10.00
Vilnius Stock 1 day
9 qty
12.7mm, 70x19x136, Wood drill bit for square hole, CARBIDEN
12.7mm, 70x19x136, Wood drill bit for square hole, CARBIDEN12.7mm, 70x19x136, Wood drill bit for square hole, CARBIDEN
12.7mm, 70x19x136, Wood drill bit for square hole, CARBIDEN| SKU | SDB127 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 12.70 |
| Tool Shank | 19 mm |
| Flute Length | 70 mm |
| Total Length | 136 mm |
| Series | NO |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | HSS |
| Is on Sale | No |





Log In