10x61x10x103mm, Carbide drill INOX with internal cooling, DIN6537, 5xD, DH452100
SKU
DH452100


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€94.67 €78.24
Vilnius Stock 1 day
2 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Only 2 left
10x61x10x103mm, Carbide drill INOX with internal cooling, DIN6537, 5xD, DH452100
10x61x10x103mm, Carbide drill INOX with internal cooling, DIN6537, 5xD, DH45210010x61x10x103mm, Carbide drill INOX with internal cooling, DIN6537, 5xD, DH452100
10x61x10x103mm, Carbide drill INOX with internal cooling, DIN6537, 5xD, DH452100| SKU | DH452100 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Depth | 5 x D |
| Flute Length | 61 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 103 mm |
| DIN | DIN 6537 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In