10mm x 30 x 10 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D10.0
SKU
AL-3E-D10.0-YK30F

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius

€50.74 €41.93
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
10mm x 30 x 10 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D10.0
10mm x 30 x 10 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D10.010mm x 30 x 10 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D10.0
10mm x 30 x 10 x 75, Z-3, Carbide end mill for alu, ZCC, AL-3E-D10.0| SKU | AL-3E-D10.0-YK30F |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 30 mm |
| Cut Depth Max | 30 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |





Log In