10mm, R-5, 19x10x72, Z-2, End mill carbide, TiAlN, G9438100
SKU
G9438100
€85.62 €70.76
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
10mm, R-5, 19x10x72, Z-2, End mill carbide, TiAlN, G9438100
10mm, R-5, 19x10x72, Z-2, End mill carbide, TiAlN, G943810010mm, R-5, 19x10x72, Z-2, End mill carbide, TiAlN, G9438100
10mm, R-5, 19x10x72, Z-2, End mill carbide, TiAlN, G9438100| SKU | G9438100 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 19 mm |
| Cut Depth Max | 19 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 72 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 6527 |
| Radius | R5 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In