10mm, F-0,3, 22 (32x9,2, 10wx72, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61915
SKU
GMF61915
€64.84 €53.59
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
10mm, F-0,3, 22 (32x9,2, 10wx72, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61915
10mm, F-0,3, 22 (32x9,2, 10wx72, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF6191510mm, F-0,3, 22 (32x9,2, 10wx72, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61915
10mm, F-0,3, 22 (32x9,2, 10wx72, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61915| SKU | GMF61915 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Stainless Steel, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 32 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 72 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | K0.30 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In