10mm, F-0,3, 14 (55x9,2, 10wx102, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61914
SKU
GMF61914
€68.10 €56.28
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
10mm, F-0,3, 14 (55x9,2, 10wx102, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61914
10mm, F-0,3, 14 (55x9,2, 10wx102, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF6191410mm, F-0,3, 14 (55x9,2, 10wx102, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61914
10mm, F-0,3, 14 (55x9,2, 10wx102, Z-4, Z4, end mill, V7, TiAlN, YG1, GMF61914| SKU | GMF61914 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Stainless Steel, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 14 mm |
| Cut Depth Max | 55 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 102 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | K0.30 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | V7-INOX |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In